Infolinia: +48 (22) 300 94 60
Czynna w godzinach 8:00-17:00
Jesteś tutaj: > Strona główna > Jak to działa?

Jak to działa?

Karta roamingowa TaniRoaming to uniwersalny produkt, który działa na całym świecie. TaniRoaming szybko staje się niezbędnikiem każdego podróżnika. Wystarczy włożyć kartę TaniRoaming do dowolnego telefonu komórkowego bez sim-locka i już można oszczędzać do 90% na rozmowach w roamingu. Użytkownik nie podpisuje żadnych umów abonamentowych i posiada pełną kontrolę nad wysokością wydatków na połączenia w roamingu.

Dlaczego warto korzystać z TaniRoaming?

Korzystanie z telefonu komórkowego za granicą może być bardzo kosztowne. Podróżujący w celach służbowych i/lub typowo rekreacyjnych, często przekraczają sumę przeznaczoną na połączenia w roamingu. Skutkuje to rachunkiem większym niż same koszty podróży.
Z TaniRoaming tniemy koszty korzystania z telefonów komórkowych za granicą nawet o 90%. Dla wczasowiczów przekłada się to na oszczędności w wysokości ponad 600 zł na jeden tygodniowy wyjazd do np. Egiptu. Osoby podróżujące regularnie w celach służbowych oszczędzają ponad 5000 zł w skali roku.

Zobacz
ile zaoszczędziszsprawdź

Jak rozpocząć korzystanie z karty TaniRoaming

 1. Umieść kartę SIM w telefonie bez sim-locka.
 2. Włącz telefon i sprawdź czy jest wystarczająco naładowany.
 3. Po zalogowaniu się do sieci możesz już wykonywać połączenia.
 4. Możesz już rozmawiać bez ryzyka otrzymania wysokiego rachunku.

Wykonywanie połączeń wychodzących w roamingu

 1. Wybierz numer telefonu, poprzedzając go międzynarodowym kodem kraju i dodając na końcu '#' (np. +48521234567# lub z gwiazdką, czyli *48521234567#).
 2. Wciśnij 'Połącz'. Na ekranie zobaczysz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
 3. Poczekaj kilka sekund, aż system do ciebie oddzwoni.
 4. Odbierz połączenie (call-back).
 5. Teraz system połączy cię z Twoim rozmówcą. Nie odkładaj w tym czasie słuchawki.

Odbieranie połączeń przychodzących w roamingu

 1. Gdy telefon zadzwoni po prostu odbierz słuchawkę.
 2. Nie martw się o koszty :)

Doładowanie karty

Doładowania środków na karcie można dokonać w szybki i łatwy sposób. Wystarczy przejść do zakładki Doładuj kartę, podać numer telefonu swojej karty TaniRoaming, wybrać wysokość zasilenia i przelać środki na konto. Po autoryzacji transakcji Twoja karta TaniRoaming zostanie automatycznie zasilona, a Ty otrzymasz potwierdzenie za pośrednictwem SMS oraz E-mail.

Okres ważności środków na karcie

Starter TaniRoaming 100 zawiera 50 zł na rozmowy i SMSy ważne przez 100 dni. Natomiast TaniRoaming 259 posiada aż 259 zł na rozmowy z rocznym okresem ważności.
W przypadku doładowań okresy ważności środków kształtują się następująco:
- Doładowanie za 50 zł - 50 dni;
- Doładowanie 100 zł - 220 dni;
- Doładowanie 150 zł i więcej - 360 dni;

Skróty telefoniczne

*101# - Mój polski numer telefonu;
*103# - sposób prezentacj CLIP
*106*48222574040# - Informacja o koszcie połączenia na podany numer
*108# - Aktualny stan konta
*109# - Okres ważności środków na koncie
*110# - Zalecany operator w danym kraju;

Konto Online

Każdy użytkownik karty TaniRoaming może zalogować się na swoje konto Online. Przy pierwszym uruchomieniu karty TaniRoaming otrzymasz SMS z loginem i hasłem do panelu użytkownika. Po zalogowaniu się możesz zmienić login i hasło. Za pomocą konta online możesz także samodzielnie zarządzać swoimi usługami, przeglądać historię doładowań i logowania się karty, zamówić billing połączeń oraz zgłosić usterkę za pomocą specjalnej zakładki POMOC.

Zasięg

Karta TaniRoaming ma zasięg w sieciach ponad 500 operatorów w ponad 200 krajach świata. Karta wybiera najbardziej odpowiedniego pod względem ceny połączeń oraz zasięgu operatora w danym kraju. Użytkownik może w dowolnym momencie ręcznie zmienić operatora oporzez odpowiednie funkcje z menu swojego telefonu. Uwaga! W przypadku podróży do Włoch oraz Wielkiej Brytanii należy wybrać opcję 'Italy' z menu ekranu startowego karty TaniRoaming. Po wyjeździe należy uruchomić pomownie telefon i z menu ekranu startowego wybrać opcję 'Rest of the world'.

Biuro Obsługi Klienta

Do dyspozycji naszych klientów są dostępne dwie formy kontaktu:
- Pod adresem: bok@callfreedom.pl;
- Ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu +48 22 300 94 60 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.